Fotograf, Retušér a Grafický designer
Stanislaw Machaczek
Jsem profesionální fotograf s více jak desetiletou praxí. Pocházím z malého města na severu Čech, kde se snoubí krása přírody a tradice sklářského průmyslu a designu. 

Mou hlavní doménou, které se věnuji od počátku, je portrétní fotografie, které jsem věnoval mnoho let a získal si tak svůj technicky precizní, zasněný až lehce mystický rukopis. S tím souvisí má obsáhlá zkušenost s postprodukcí a grafickými dovednostmi, kterou uplatňuji nejen u svých prací.

Řadu let se věnuji fotografování pro návrháře z Fakulty designu a umění univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, s čímž se mi dostává kladné kritiky v řadě výstav a soutěží. 

Největší zlom mé kariéry nastal relativně nedávno, a to ve spolupraci s předním výrobcem křištálových svítidel, šperků  a arichitektury Preciosa group, kde již přes dva roky pusobím jako externí fotograf portrétů, prototypů, vzorků a reportáží. Spolupráce s firmami mne přiměla věnovat se různým odvětvím fotografických služeb, od fotografování portrétu, reklam, produktů, reportáží, architektury, až po řízení celých projektů a jejich následné postprodukci a požadavkům na míru. 
Back to Top