Fotograf, Retušér a Grafický designer
Stanislaw Machaczek
Jsem kreativní fotograf s více jak desetiletou praxí. Pocházím z malého města na severu Čech, kde se snoubí krása přírody a tradice sklářského průmyslu a designu. 

Mou hlavní doménou, které se věnuji od počátku, je portrétní fotografie. Portréty jsou způsobem, jak vyjádřit náš vnitřní svět. Do fotografií vnáším jakési tajemno a nevysvětlitelnost. Rád experimentuji s temnými tóny a siluetami. Mým cílem je zachytit esenciální podstatu portrétované osoby a vytváření pocitu intrik. Věřím, že každý člověk má v sobě něco záhadného a fascinujícího. Snažím se tyto vlastnosti zachytit. Moje fotografie mohou být temné a výrazné, ale zároveň mají i jemnost a křehkost.

Věřím, že fotografie není jen o zachycení obrazu, ale o vyprávění příběhu a vyvolávání emocí.  Moje vášeň pro horory, mystiku a okultismus se odráží v mé tvorbě, protože do svých fotografií často začleňuji symboly a motivy.  Mým stylem je kombinace realistického a imaginárního světa. Rád pracuji s kontrasty a stínováním. Každý portrét je pro mě výzvou a příležitostí prozkoumat nový svět.
Snažím se vytvářet obrazy, které jsou strašidelné, krásné a zanechávají trvalý dojem v těch, kdo si je prohlížejí. Věřím, že portréty jsou způsobem, jak oslavovat krásu a jedinečnost každého jednotlivce. Baví mě hledat nové způsoby, jak zobrazovat člověka. Mé práce můžou být považovány za kontroverzní, ale vždy se snažím zachovat respekt a důstojnost portrétované osoby.

Moji klienti oceňují můj smysl pro detail a schopnost zachytit jejich podstatu na každé fotografii.  S dlouholetými zkušenostmi v oboru jsem vypiloval své řemeslo a nadále posouvám hranice tradičního portrétování. Mým cílem je, aby každý portrét byl jedinečný a zaujal diváka.
Obchodní podmínky
Obchodní podmínky – platné od 1.1.2019

Stanislav Macháček
MACHACZEK.CZ
IČO: 05884977
Nejsem plátce DPH.

Objednáním služby souhlasíte s přijetím těchto podmínek a jste srozuměni s ostatními informacemi. Objednání je závazné v okamžiku odsouhlasení termínu focení klientem i fotografem, objednací doba se odvíjí od aktuální vytíženosti. 
Ceny všech služeb jsou vždy přesně kalkulované na daný projekt viz objednávka a splatné v den focení hotově, pro firmy do 14 dnů od vystavení faktury. 
Fotografie obdržíte vždy pouze již produkované (upravené), není možné požadovat neupravené originály! Vyhrazuji si právo výběru fotografií dle mého vlastního úsudku.V případě zpoždění není možné následně prodlužovat váš rezervovaný čas a nezodpovídám pak za sníženou kvalitu fotografií v důsledku zpoždění vzniklého stranou zákazníka. Vlastní vzhled a nespokojenost s ním spojená není důvod k reklamaci fotografií. Nespokojenost s fotografickým stylem, či výběrem fotografa, není důvodem k reklamaci. Fotografie předávám v digitální podobě přes email, pokud není jiná dohoda. Fotografie poskytuji upravené cirka do 14 dnů od focení dle vytíženosti.  Vyhrazuji si právo na zálohu a to ve výši 50% za rezervaci termínu.  
Změna a zrušení termínu. V případě, že onemocníte nebo se dozvíte, že máte být někde jinde, akceptuji jakýkoli důvod minimálně týden předem a následně se můžeme domluvit na náhradním termínu. Pokud zrušíte focení den předem, omlouvám pouze zdravotní důvody, jiné neakceptuji a další termín nenahradím. Termín je možné nahradit pouze dvakrát, ať už je důvod jakýkoli. V případě zrušení v den focení si účtuji storno poplatek 50% z ceny focení.

Autorská práva
Všechny uveřejněné fotografie a texty zde a na dalších souvisejících stránkách mé osoby podléhají autorskému právu! Zákazník může bez svolení šířit a rozmnožovat fotografie bez souhlasu pouze pro osobní účely. Pro komerční a jiné účely všech uvedených předmětů je v daném případě vyžadován písemný souhlas. Nakládáním s fotografiemi jiným než uvedeným způsobem se dopouštíte porušení autorského zákona, přestože při použití fotografie uvedete autora. Při porušení těchto podmínek učiní autor příslušné právní kroky bez výjimky. Užití díla se rozumí jakékoli nakládaní s dílem, např. jeho rozmnožování, rozšiřování, vystavování a další.
zpět nahoru